Δευτέρα, Ιουνίου 13, 2016

Μουστάφι και Νόιερ έσωσαν τη Γερμανία - Νίκη 2-0 επί της Ουκρανίας [βίντεο]

ΓΚΟΛ ΚΑΙ Ο ΣΒΑΪΝΣΤΑΪΓΚΕΡ

Η Γερμανία επικράτησε 2-0 της Ουκρανίας, έχοντας σκόρερ τους Μουστάφι και Σβαϊνστάιγκερ. Σωτήριες επεμβάσεις από τον Νόιερ.
Το πρώτο ημίχρονο ήταν το καλύτερο απ' όσα έχουν διεξαχθεί ....μέχρι στιγμής στο Ευρωπαϊκό Πρωτάθλημα. Η Ουκρανία έχασε την πρώτη καλή στιγμή με τον Νόιερ να απομακρύνει το σουτ του Κονοπλιάνκα. Οι Γερμανοί ήταν όμως αυτοί που βρήκαν δίχτυα πρώτοι όταν ο Μουστάφι με κεφαλιά στο 19' νίκησε τον Πιατόφ.

Στο 27' ο Κεντίρα έχασε μεγάλη ευκαιρία για το 2-0 ενώ δύο λεπτά μετά ο Νόιερ απομάκρυνε εντυπωσαικά την κεφαλιά του Χασερίντι. Ο Κονοπλιάνκα στο 35' δεν κατάφερε να στείλει την μπάλα στα δίχτυα, με τον Μπόατενγκ να απομακρύνει πάνω στη γραμμή ενώ οι Ουκρανοί προσπάθησαν να βρουν ένα γκολ μέχρι το φινάλε του πρώτου μέρους.

Στο 2ο ημίχρονο, ο ρυθμός έπεσε και οι Γερμανοί φρόντισαν να περιορίσουν τους κενούς χώρους μη επιτρέποντας στην Ουκρανία να φανεί απειλητική. Τελικά βρήκαν και δεύτερο γκολ στις καθυστερήσεις με τον Σβαϊνστάιγκερ να σκοράρει μετά από σέντρα του Εζίλ.