Χτύπησε σαν... κόμπρα η Ιταλία και «τελείωσε» (2-0) την Ισπανία

ΚΕΡΔΙΣΕ 2-0 ΚΑΙ ΤΗΝ ΑΠΕΚΛΕΙΣΕ

Ο Μπουφόν και τα παιδιά του δεν... μασάνε και συνεχίζουν την προέλαση τους στο φετινό EURO 2016.

«Θύμα» τους σήμερα ήταν...
η Πρωταθλήτρια Ευρώπης Ισπανίας που δεν κατάφερε να αντιδράσει μετά το 1-0 του Κιελίνι στο 33'. Η Ιταλία σε όλο το πρώτο μέρος ήταν καλύτερη, έχασε σημαντικές φάσεις και τελικά 12 λεπτά πριν τελειώσει το ημίχρονο από εκτέλεση φάουλ του Εντερ, ο Ντε Χέα απέκρουσε, αλλά στην επαναφορά από κοντά ο Κιελίνι έκανε το 1-0. Στο δεύτερο 45λεπτο η Ισπανία ανέβηκε πολύ, πίεσε, έχασε κάποιες καλές φάσεις αλλά η ιταλική άμυνα και ο Μπουφόν έστησαν... τοίχος. Στο φινάλε και δη στο 91' ο Πελέ από κοντά έγραψε το τελικό 2-0 μέσα σε έξαλλα πανηγύρια.

Ετσι, η Ιταλία απέκλεισε την Ισπανία και πλέον στους «8» θα αντιμετωπίσει την Παγκόσμια Πρωταθλήτρια Γερμανία με στόχο να μπει στα ημιτελικά του EURO 2016.

Πηγή: Χτύπησε σαν... κόμπρα η Ιταλία και «τελείωσε» (2-0) την Ισπανία [βίντεο] | iefimerida.gr http://www.iefimerida.gr/news/274796/htypise-san-kompra-i-italia-kai-teleiose-2-0-tin-ispania-vinteo#ixzz4Co5gjNtG